środa, 28 marca 2012

zielono i wiosennie mi

Choć jest godzina późno popołudniowa (bądź dla co poniektórych wczesnowieczorna),to słońce świeci tak mocno, że muszę zasłaniać okno roletą. Przychodzą mi na myśl jesienno-zimowe wieczory kiedy to szybko robiło się ciemno i ponuro. Teraz te chwile odeszły już w zapomnienie i bardzo się z tego cieszę. Zioła powoli sobie kiełkują a z przytarganego ostatnio leszczynowego badyla wychodzą zieloniutkie listki.Szafirki tak pięknie kwitną, że postanowiłam postawić je na środku parapetu i siedząc na kanapie widzę je centralnie przed sobą. Mogłabym tak siedzieć i gapić się na nie całymi dniami, gdyby nie myśl o przedświątecznych porządkach.
Udało mi się co prawda powiesić nowe zasłony, ale póki co wiszą tylko na jednym oknie. Drugie musi jeszcze chwilę poczekać. Chciałam zrobić zdjęcie nowym zasłonom, ale nijak nie potrafię. Łażę z aparatem w ręku to w tą to w tamtą, ale ciągle wychodzi ciemne, wręcz czarne zdjęcie :-/ Tak więc na razie zdjęcia nie wstawię - może w najbliższych dniach uda mi się jakoś po ludzku je zaprezentować.
Nie wiem czy wy też tak macie, ale ja myślami jestem już latem. Wiem, że dopiero wiosna się zaczęła i nawet nie zdążyłam się nią w pełni nacieszyć, a w perspektywie są jeszcze Święta, ale tak jakoś ciągnie mnie do lata. W sumie jakby się tak zastanowić do czego mnie pcha tak najbardziej, to chyba to świeżych, sezonowych owoców, do przetworów i ogólnie letniej kuchni, do grilla. Przeglądam już przepisy na przetworowe smakołyki i odpływam w letnie klimaty :) Ahh ta wiosna, człowiek tyle na nią czeka, nie może już wytrzymać a potem i tak myśli już o lecie :)

1 komentarz:

 1. Witaj.

  U nas słońca za wiele dzisiaj nie było :)
  Ale ponoć święta mają być pięknie słoneczne.

  Bardzo lubię szafirki.

  Ładnie u Ciebie, wiosennie, kwiatowo, pastelowo :)

  Pozdrawiam

  Ada

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...