piątek, 30 listopada 2012

andrzejkowe wróżby

Zorganizowałyśmy sobie z córcią andrzejkowe wróżby, a w zasadzie to wróżyłyśmy tylko jej, no bo co jak co ale panną to ja już nie jestem :DTak czy owak, wróżby były trzy. Najpierw lałyśmy (tzn. mama lała) wosk przez klucz. Córkę oczywiście bardziej interesowało moczenie owegoż klucza w miseczce z wodą, ale w niczym to nam nie zakłóciło wróżbiarskiego eksperymentu.Wiem, że powstałą woskową figurkę powinno się podświetlić aby rzuciła cień na ścianę i dopiero z tego cienia należałoby wyciągać wnioski, jednakże jak to u mnie bywa przeciwności losu ciągle się mnie trzymają. Żeby nie owijać za bardzo i niepotrzebnie wprowadzać zamęt, napiszę szybko że po prostu wysiadła bateria w latarce a ja nie posiadałam zapasu :D W sumie to już się przyzwyczaiłam, że ciągle coś się psuje albo czegoś nie mam. A największy problem to mam zawsze z aparatem fotograficznym, bo wierzcie mi lub nie ale ilekroć go z sobą gdzieś zabieram to wysiada mi bateria... ale ja przygotowana jestem, więc mam zapasową... jednak okazuje się że ta zapasowa też się w jakiś magiczny sposób sama rozładowała,.. no ale przecież ja taka zapobiegliwa jestem, więc mam ze sobą ładowarkę do tej baterii... szkoda tylko że ciągle biorę tą od starego aparatu! Na prawdę nie wiem jak to się dzieje, bo po każdej takiej akcji chowam to złą ładowarkę w najgłębszy zakątek szuflady, a i tak potem jak się spieszę bo mamy już wychodzić i biorę pierwszą z brzegu myśląc że to ta właściwa, to po dotarciu do celu wyjazdu znowu się okazuje że to ta zła. :D Heh, tak miałam się nie rozpisywać ;) No dobra, to wracając do andrzejkowego tematu... latarki nie miałam, ale na moje oko figurka przypomina mi jakiegoś ślimaka lub skorupiaka z taką "ślimakową" skorupą. A może wy macie inne propozycje?No nawet jeśli to ślimak to co miałby oznaczać? Może że córka zawsze będzie w domu? Albo co gorsza że będzie miała cały dom na swojej głowie hehe :D No cóż, to tylko zabawa, więc przejdźmy dalej...
Druga wróżba, to wybieranie jednego naczynka spośród trzech. Pod każdym znajdował się jakiś przedmiot coś symbolizujący. Święty obrazek - stan zakonny, pierścionek - małżeństwo, moneta - bogactwo. Naczynka tak zamieszałam, że nawet sama już nie wiedziałam co pod którym się znajduje. Córka wybrała pierwszy od prawej, a tam.... pierścionek :) Mam nadzieje że za szybko mi z domu nie ucieknie, choć w poprzedniej wróżbie był ślimak, więc pewnie ze swoim lubym zamieszkają z nami w domu :)Ostatnia wróżba to inicjały ukochanego. Jabłko oczywiście obierałam ja a córka miała rzucić, co prawda nie za siebie, ale chociaż przed siebie :D Niestety ilekroć ustawiałam się z aparatem i prosiłam żeby "rzuciła", to szła wyrzucić obierek do kosza na śmieci hehe Wiem, wiem powinnam się cieszyć, że takie posłuszne i czyste dziecko mam, ale rzut (zamiast wyrzutu do śmieci) nastąpił dopiero po kilku próbach. Za to potem mogła z czystym sumieniem obierek wyrzucić :)Skórka ładnie się rozbiła na dwa kawałki, jeden to z pewnością litera S, a drugi jak mniemam A (ewentualnie R). Tak więc A.S lub R.S :)) Zabawa była szczególnie fajna, bo w końcu to coś nowego, czego córka jeszcze nie robiła. Za rok pewnie będzie jeszcze ciekawiej, jak już będzie może mówiła.
A jutro mamy już grudzień i cicho szaaa... ale jutro córka zobaczy swój pierwszy kalendarz adwentowy z czekoladkami. Znając życie pewnie będzie raban, że chce od razu zjeść wszystkie czekoladki. A może dać jej ten kalendarz do obejrzenia i poczekać aż sama się zorientuje że tam są takie okienka i jak się je otworzy to czeka słodka czekoladka? hihi.... zobaczymy :)

4 komentarze:

 1. Słodka malutka :*
  Ja też ciągle mam problemy z aparatem... Już 3 razy był w serwisie i wciąż się psuje. Czas kupić nowy...

  OdpowiedzUsuń
 2. masz piękny pachnący domem i prawda blog, gratuluję i okruszka oczywiście:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję :) Ja za to podziwiam twoje wytwory, są przecudne :)))

   Usuń
 3. A ja kompletnie zapomniałam, ze dzisiaj andrzejki

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...